Konkurs układania kostki Rubika na czas

Kostka Rubika (węg. Bűvös kocka – „magiczna kostka”) – zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Rubikowi ułożenie po raz pierwszy wymyślonej przez niego kostki zajęło... prawie miesiąc! Aktualny rekordzista świata w układaniu kostki Rubika, Chińczyk Yusheng Du, potrzebował na jej ułożenie tylko 3,47 sekundy!
W dniu 3 kwietnia 2023 r. Sekcja Kulturalno-Rozrywkowa Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała konkurs układania kostki Rubika na czas. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 4B i 5A.

Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Alan Proniewski, uczeń kl. 4B, drugie miejsce i srebrny medal ex aequo zdobyli Jakub Dobrowolski (kl. 5A) i Marcin Rajkowski (kl. 4B), natomiast trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Jakub Marek (kl. 4B). W rolę sędziów wcielili się Julia Świech (kl. 8C) oraz Konstanty Szymkowski (kl. 5A), zaś medale wręczyła Nikola Radomiak z kl. 7B oraz Kostek Szymkowski. Opiekunem konkursu była nauczycielka Katarzyna Niewiadomska.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.