Książki w języku ukraińskim! Книги українською!

Księgozbiór biblioteki szkolnej właśnie wzbogacił się o kilkadziesiąt nowych książek w języku ukraińskim.

Щойно книжковий фонд шкільної бібліотеки поповнився кількома десятками нових книг українською мовою.
Książki otrzymaliśmy bezpłatnie od Fundacji Powszechnego Czytania, której serdecznie dziękujemy! Wśród nich znalazły się nie tylko pozycje z zakresu literatury ukraińskiej, lecz także znane polskim czytelnikom „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki czy „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” w tłumaczeniu na język ukraiński. Otrzymaliśmy również mnóstwo kolorowanek, kart pracy i łamigłówek dla młodszych dzieci.

Zapraszamy do wypożyczania!

Книги ми отримали безкоштовно від Universal Reading Foundation, за що хочемо вам подякувати! Серед них є не лише твори з української літератури, а й відомі польським читачам «Чарівне дерево» Анджея Малешки або «Фелікс, Нет і Ніка та банда невидимих ​​людей» у перекладі українською. Ми також отримали безліч розмальовок, аркушів та головоломок для дітей молодшого віку.

Запрошуємо взяти в борг!

PS Вибачте, якщо в тексті є помилки - я скористався онлайн-перекладачем 😅