Kwestowaliśmy na rzecz "piotrkowskich Powązek"

011-crop
Już zgodnie z pewną tradycją uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w Piotrkowie Trybunalskim...

Przy bramach piotrkowskich nekropolii kwestowali uczniowie klas ósmych: Maja Fogiel, Zuzanna Wadlewska, Michał Pałubski, Zuzanna Trzaska, Zuzanna  Rózga, Wiktor Midera, Weronika Mokwińska, Oliwia Gałas, Agata Stępień, Paulina Meckier (8A) oraz Karolina Malkiewicz i Julia Czerczak (8B). Grono nauczycielskie reprezentowali: szkolny koordynator kwesty, Iwona Łyszczarek, dyrektor szkoły, Teresa Marczak, Anna Sołtys-Dobrowolska, Katarzyna Krogulska, Agnieszka Klauz, Katarzyna Trawińska i Mariusz Danielak.

Przypomnijmy, że kwesta na rzecz „piotrkowskich Powązek” trwa już od 36 lat i organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Jej celem jest ratowanie cennych pod względem artystycznym zabytkowych nagrobków związanych często z wybitnymi piotrkowianami zasłużonymi dla naszego miasta a nawet i kraju. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.