Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.
Z tej okazji uczniowie klasy 2A wzięli udział w happeningu pt. „Szanuj szczęście” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Tryb. na Rynku Starego Miasta. W trakcie przemarszu przez miasto uczniowie nieśli ze sobą transparenty z hasłami przeciwko przemocy oraz białe balony. Celem happeningu było uwrażliwienie społeczności lokalnej na zjawisko przemocydomowej, cyberprzemocy i hejtu. Na naszych uczniów czekało też zadanie specjalne – w ciągu 10 minut musieli wymyślić choreografię i występ związany z tematyką przemocy!

W samej szkole zaś odbyły się pogadanki na temat budowania poprawnych relacji rówieśniczych, empatii, emocji, negatywnych skutków przemocy, a uczniowie klas młodszych  wykonywali prace plastyczne nt. przemocy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy pedagog szkolny, pedagog specjalny oraz psycholog szkolny zapraszają również do udziału w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej na temat „Przemocy mówimy nie!”. Szczegóły konkursu znajdują się w załączniku do artykułu.

REGULAMIN_KONKURSU_PRZEMOCY_MÓWIMY_NIE (docx) 0.02mb, (Pobrań: 20)