Międzynarodowy Dzień Muzyki w naszej szkole

20180928_111429
1 października uczciliśmy tradycyjnie Międzynarodowy Dzień Muzyki...
W tym roku mottem przewodnim szkolnego święta były legendarne sceny muzyczne świata oraz legendarni dyrygenci. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pani Jolanty Trojanowskiej, przygotowali dwie gazetki ścienne. Pierwsza przedstawia w barwny sposób największe sceny operowe i filharmoniczne na świecie, m.in. nowojorską Metropolitan Operę, czy La Scalę w Mediolanie. Druga natomiast przybliża sylwetki legendarnych dyrygentów takich jak Leonard Bernstein, Herbert von Karajan, Arturo Toscanini czy nasz rodak Witold Rowicki. Na zajęciach muzyki uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje multimedialne, które poszerzyły ich wiedzę na temat znaczących międzynarodowych scen muzycznych i  renomowanych zespołów wykonawczych na świecie.