Międzynarodowy Dzień Poezji

IMG_20170317_094530
17 marca zaczęliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Poezji w naszej szkole...
Słuchaliśmy różnych interpretacji znanych wierszy od mówionej, przez śpiewaną, po tanczoną! Jakież było zdziwienie i zainteresowanie dzieci, które spostrzegly, że poezja daje nieograniczone możliwości interpretacji! Poza tym zgadywaliśmy zakończenia wersów i porównywaliśmy z oryginałem. Było wesoło i wiosennie, ponieważ Lokomotywą J. Tuwima przyjechaliśmy do Ptasiego radia, następnie Rady nie od parady M. Strzałkowskiej pomogły nam w zabawie z wierszami J. Kulmowej, która pięknie przybliżyła nam wiosnę, natomiast Kosmiczny Lulek J. Horodeckiej-Wieczorek zabrał nas do babcinego ogródka. Frekwencja pokazała, że z poezją jest ciągle ciekawa zabawa! Ciąg dalszy przedsięwzięcia nastąpi po rekolekcjach. Podczas zajęć będą czytane wiersze tematyczne. Zapraszamy!