Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji - święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Słowo tolerancja wywodzi z łacińskiego słowa tolerantia (cierpliwość, wytrwałość) i oznacza poszanowanie czyichś m. in. poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od naszych własnych.

Z okazji tego święta w naszej szkole odbyły się pogadanki z uczniami na temat poszanowania godności drugiego człowieka, empatii i tolerancji. Wychowawcy w formie prezentacji multimedialnych omówili to niezwykle ważne zagadnienie. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka dotycząca współpracy w grupie oraz wzajemnego szacunku. Młodsi uczniowie wspólnie wykonali piękne plakaty, obejrzeli bajki i posłuchali bajek terapeutycznych.