Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wczoraj miały miejsce oficjalne uroczystości miejskie, w ramch których obchodzono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości...
Obchody miały wyjątkową oprawę, ponieważ odbywały się już po zmroku. Całość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele oo. Bernardynów, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Łódzki Kardynał Grzegorz Ryś. Po liturgii przybyli przeszli przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej i asyście żołnierzy Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz licznie zebranych pocztów sztandarowych na plac Kościuszki. Tutaj pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza uroczyście wciągnięto na maszt flagę państwową, odśpiewano hymn narodowy, po czym prezydent Krzysztof Chojniak wygłosił okolicznościowe przemówienie. Ostatnim punktem miejskich uroczystości 11 listopada był Marsz Niepodległości (źródło: piotrkow.pl).

Tradycyjnie już w obchodach uczestniczyła reprezentacja nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim. Członkami Pocztu Sztandarowego Szkoły byli: Maja Fogiel, Zuzanna Rózga, Paulina Meckier, Piotr Zielonka i Paweł Nita. Grono pedagogiczne reprezentowali: wicedyrektor Anna Dajcz, Wioletta Stankowska, Katarzyna Trawińska, Sławomir Stańczyk i Mariusz Danielak.

Autor dwóch ostatnich zdjęć: Jarosław Bąkowicz (UM Piotrkowa Trybunalskiego)