Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

20220503_095228
We wtorek, 3 maja, odbyły się miejskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja…

Uroczystości rozpoczęły się mszą święta w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, następnie przeniosły się na ulicę Słowackiego, gdzie głos zabrał prezydent miasta, Krzysztof Chojniak. Złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie konstytucji. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele naszej szkoły. W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Wiktoria Kaniewska, Zuzanna Mastalerz, Ewelina Owczarek, Karolina Szymańska. Piotr Hilski i Paweł Klamerski. Grono pedagogiczne reprezentowali: dyrektor Teresa Marczak, wicedyrektor Anna Dajcz, Dominika Hilska, Katarzyna Niewiadomska, Karolina Śmiechowska i Mariusz Danielak. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.