Nasi uczniowie w zakładzie produkcji bombek

20161115_081006_1479322810980_resize
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym uczniowie klas czwartych odwiedzili wyjątkowy zakład...
Wraz paniami Aleksandrą Antczak, Wiolettą Stankowską i Karoliną Śmiechowską 15 listopada 2016 roku postanowili zobaczyć na własne oczy, w jaki sposób powstają piękne i kolorowe bombki. Już z samego rana przewodnik oprowadził grupę po całej produkcyjnej części zakładu. Uczniowie zapoznali się z technologią produkcji bombek i ozdób ze szkła. Dzieci oglądały i poznawały wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie oraz przygotowanie do zapakowania. Po takim przygotowaniu merytorycznym każdy z uczniów wziął udział w lekcji praktycznej, podczas której spróbował samodzielnie wykonać własną ozdobę. Zakład zapewnił zwiedzającym szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki oraz miejsce do pracy. Każdy z uczestników, według własnego pomysłu, dekorował dwie bombki, które zabrał do domu jako pamiątkę po wycieczce. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.