Nasi uczniowie zwiedzali piotrkowską ziemię

IMG_20181016_140502
16 października 2018 roku czniowie klas IIA i IIB wyjechali na jednodniową wycieczkę po ziemi piotrkowskiej...
Uczniowie zwiedzili m.in. Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne, w którym mogli przymierzyć hełmy strażackie z różnych okresów oraz Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęcone rzece. Zobaczyli też Groty Nagórzyckie. W labiryncie jaskiń, pieczar i chodników uczniowie mogli obejrzeć piasek kwarcowy wykorzystywany w hutach szkła. Ponadto zwiedzili główny kompleks wodonośny w Rezerwacie Niebieskie Źródła, który stanowią spękane skały wapienne, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Zainteresowanie z jakim uczniowie słuchali przewodników w wymienionych miejscach pozwala zaliczyć wycieczkę do bardzo udanych.