Niech żyją „Ą” i „Ę”!

Czyli Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.
Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. (data 21 lutego upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego).

Celem tego święta jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

Nasze szkolne sekcje (kulturalno-rozrywkowa i biblioteczna) oraz klasy szóste wykorzystały ten dzień, by przybliżyć wszystkim uczniom piękno i niezwykłość języka polskiego. Były więc łamańce językowe, quizy z wiedzy o języku polskim, a także krótka prezentacja przedstawiająca ciekawostki na temat naszego języka.