Obchody Roku Sienkiewicza w miejskim parku

sienkiewicz (1)
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 26 października 2016r. w Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się uroczyste obchody Roku Sienkiewicza...
W wydarzeniu tym nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej placówki. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIc pod opieką pana Mariusza Danielaka. Podczas spotkania upamiętniono 92. rocznicę posadzenia dębu przez młodzież piotrkowskich szkół, by w ten sposób uczcić dzień sprowadzenia do ojczyzny zwłok Henryka Sienkiewicza. Z kolei dla uczczenia 100. rocznicy śmierci Sienkiewicza młodzież ZSP nr 1 we współpracy z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim przygotowała spektakl teatralny na podstawie wyróżnionego w konkursie „Być jak Hoffman” filmu pt.„Wehikułem czasu do twórczości Sienkiewicza”. W przedsięwzięciu, oprócz naszych przedstawicieli, wzięli udział członkowie zarządu Towarzystwa, zaproszeni goście oraz uczniowie Gimnazjum nr 4 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego wraz z dyrekcją i nauczycielami.