Ósmoklasiści poznali zabytki piotrkowskiej nekropolii

W czwartek, 24 października - w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie - o zabytkowych nagrobkach, zarówno tych wyremontowanych, jak i tych, które czekają na renowację, opowiadał naszym uczniom prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, Waldemar Domarańczyk.

Podczas spaceru śladem  piotrkowskich nagrobków na Starym Cmentarzu, uczniowie poznali historię nekropolii oraz symbolikę nagrobnych rzeźb. Przypomnijmy, że odnawianie kolejnych zabytkowych grobów na piotrkowskich Powązkach, jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu wszystkich mieszkańców Piotrkowa. Od hojności darczyńców zależy bowiem, ile takich miejsc pamięci uda się ocalić od zapomnienia, zachować dla kolejnych pokoleń. Dlatego – podobnie jak przed rokiem - zachęcamy naszą szkolną społeczność wraz z rodzicami do udziału w 37. już kweście, organizowanej przez TPPT. 31 października (czwartek), w godz. 14.00-15.00, uczniowie SP11, pod opieką nauczycieli, będą kwestować kolejny już raz, tym razem przy wszystkich bramach cmentarnych. Prosimy o wsparcie.