Pierwszaki w Mediatece

Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Data 29 września jest nieprzypadkowa – to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Współdziałanie pracowników Mediateki i piotrkowskich policjantów na czele z insp. Krzysztofem Dąbrowskim – Komendantem Miejskim Policji w Piotrkowie Trybunalskim zaowocowało spotkaniem, podczas którego pierwszoklasiści słuchali bajek czytanych przez policjantów.

Policjanci czytali znane i lubiane przez dzieci opowiadania autorstwa Grzegorza Kasdepki i Renaty Piątkowskiej. Głośne czytanie połączone było z rozmową na temat treści opowiadań, zgadywankami oraz tworzeniem prac plastycznych.

Niestety, ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 w spotkaniu mogło uczestniczyć tylko troje uczniów z klas pierwszych każdej szkoły podstawowej w Piotrkowie. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy 1A – Lena, Lilka i Natasza oraz uczennice klasy 1B – Oliwka, Nadia i Martynka. I świetnie się przy tym bawiły
😄