„Pocztówka od i dla Sienkiewicza” – konkurs!!!

images
Z okazji przypadającej kilka dni temu 107. rocznicy śmierci patrona naszej szkoły, Henryka Sienkiewicza, zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.
Być może niewiele osób wie, że autorem nazwy pocztówka jest właśnie H. Sienkiewicz. Nazwę tę wymyślił w 1900 r. jako propozycję w konkursie na polską nazwę, zdobywających podówczas coraz większą popularność, ilustrowanych kart do korespondencji pocztowej.

Zadanie konkursowe polega więc na stworzeniu pocztówki, która będzie zawierała dowolny motyw związany z postacią, biografią lub twórczością H. Sienkiewicza:
  • prace należy wykonać w formacie A4 na bloku technicznym lub kartonie w takim formacie – technika plastyczna dowolna (rysunek kredką, farbami bądź mazakami, kolaż, wyklejanka itd.),
  • pracę konkursową należy przynieść do biblioteki najpóźniej do 8 grudnia 2023 r. (poniedziałek),
  • nie zapomnijcie na odwrocie swojej pocztówki wyszczególnić miejsca dla adresata, na znaczek pocztowy i napisać pozdrowienia dla uczniów z innej szkoły noszącej imię H. Sienkiewicza!

Zwycięska pocztówka zostanie oczywiście nagrodzona i przesłana do wybranej szkoły podstawowej, której patronem jest również Henryk Sienkiewicz (jest on nie tylko jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, ale również wiedzie prym w „patronowaniu” szkołom – w samej Polsce jego imię nosi ponad 250 szkół!).

W załączniku do artykułu znajduje się szczegółowy regulamin konkursu. O wszelkie dodatkowe informacje prosimy pytać w naszej bibliotece szkolnej.

REGULAMIN_POCZTÓWKA (pdf) 0.02mb, (Pobrań: 46)