Podsumowanie Dni Kariery

„Dni kariery w naszej szkole” to innowacyjny projekt skierowany do uczniów każdego etapu edukacyjnego.
Realizowany był od kwietnia do czerwca i podzielony na kilka etapów. Założeniem innowacji było uświadomienie uczniom, że rozwijanie swoich umiejętności, zdolności i zainteresowań jest wstępem do kariery.

Uczniowie starszych klas spotkali się z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim, zaś uczniowie młodsi mogli poznać tajniki pracy policjanta, bibliotekarza czy tokarza podczas zorganizowanych w szkole warsztatów. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się przygotowane przez młodzież klas VII i VIII kolorowanki związane z wymarzonym zawodem. Zostały one pokolorowane przez uczniów klas I-III i zaprezentowane na wystawie na I piętrze.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest pani Anna Sołtys-Dobrowolska.