Porządkujemy groby - pamiętamy!

To już nasza szkolna tradycja, powinność, którą uczniowie spełniają co roku w przededniu Wszystkich Świętych na znak pamięci o tych, którzy odeszli. W tym roku nie mogło być inaczej. Uczniowie klas ósmych (w ramach zajęć z wiedzy o spoczeństwie) oraz szóstych porządkowali groby na piotrkowskiej nekropolii.
Na Starym Cmentarzu jest wiele pięknych nagrobków, odrestaurowanych dzięki działalności Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Szanujemy i doceniamy zasługi społeczników z TPPT, dlatego nasza szkoła chętnie współpracuje z Towarzystwem i włącza się w akcje, które uczą młodzież postaw prospołecznych i obywatelskich. Pielęgnowanie pamięci o zmarłych, którzy zapisali się w historii naszego miasta to nasz hołd dla nich, wynikający z poczucia narodowej wspólnoty. Prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Przypomnijmy, że odnawianie kolejnych zabytkowych grobów na piotrkowskim cmentarzu, jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu wszystkich mieszkańców Piotrkowa. Od hojności darczyńców zależy bowiem, ile takich miejsc pamięci uda się ocalić od zapomnienia, zachować dla kolejnych pokoleń. Dlatego – podobnie jak przed rokiem – zachęcamy naszą szkolną społeczność wraz z rodzicami do udziału w 36. już kweście, organizowanej przez TPPT.

31 października (wtorek) w godz. 9.00-15.00 uczniowie SP nr 11, pod opieką nauczycieli, będą kwestować przy bramie Cmentarza Wojskowego, Starego Cmentarza oraz Nowego Cmentarza.

Liczymy na Was!