Poznaliśmy „Mistrza wiedzy o Niepodległej”!

28 listopada odbył się drugi, finałowy etap konkursu „Wielki Test z Niepodległej”…

Przypomnijmy, że wydarzenie to wieńczyło trwające już od długiego czasu w naszej placówce obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszym etapem konkursu był test zamknięty składający się z 30 pytań obejmujących najważniejsze wydarzenia i postacie z zakresu historii Polski z lat 966 – 1939. Wyłonił on trzech finalistów, którzy wystartowali w II etapie - quizie z udziałem publiczności, odbywającym się w sali gimnastycznej i obejmującym materiał z zakresu historii Polski z lat 1914 – 1939. Etap składał się z 8 rund, w których pojawiły się pytania o charakterze zamkniętym i otwartym, zawierające też materiał ilustracyjny.

Miło nam poinformować, że po zaciętej i stojącej na bardzo wysokim poziomie walce „Mistrzem wiedzy o Niepodległej” został uczeń klasy 8C, Maciej Nalepa! Drugie miejsce zajął Jakub Skowroński (8C), zaś trzecie miejsce Maciej Karwulewicz z klasy 8A. Tego dnia nagrodzono też laureatów konkursu na najlepszą prezentację multimedialną związaną z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Zwyciężczynią tego konkursu okazała się Wiktoria Wróbel (8C), drugie miejsce zajął Adrian Olszewski (7B) a trzecią pozycję uzyskała Lena Kowalczyk (7A). Gratulujemy!

Nagrody w postaci biletów do kina ufundowanych przez firmę Helios, słodkich deserów ufundowanych przez firmę Grycan i Cukiernię Sowa, gier edukacyjnych, książek oraz dyplomów, wręczyła dyrektor szkoły, Teresa Marczak. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele historii, Iwona Łyszczarek oraz Mariusz Danielak.