Poznawaliśmy historię piotrkowskich cmentarzy

W tym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w organizowanych przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim wycieczkach poświęconych historii piotrkowskich cmentarzy…

We wtorek, 13 listopada, w wycieczce uczestniczyła klasa 8A, zaś w piątek, 16 listopada, klasa 7A. Po miejscach, w których dawniej pomieszczone były cmentarze oraz po Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim oprowadzał uczniów kierownik CiT, dr Błażej Cecota. Uczestnicy dotarli nie tylko do nagrobków znanych i zasłużonych piotrkowian (na których zresztą zapalili znicze), ale także poszerzyli swoją wiedzę na temat sztuki sepulkralnej, czyli twórczości artystycznej dotyczącej sfery nekropolicznej. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.