"Przedszkolaki" w jedenastce

IMG_5295
W tłusty czwartek zaprzyjaźnione grupy dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 8 i 12 stawiły się w murach naszej szkoły...
Była to kontynuacja akcji bibliotecznej "Zaczytanie przedszkolaków", która rozpoczęła się w dniach 13.-16.02.2017 r., gdy Koło Przyjaciół Książki odwiedziło dzieci z wyżej wymienionych w przedszkoli w celu poprowadzenia zajęć bibliotecznych na podstawie fragmentów "Solilandii" Beaty Kołodziej. 23. lutego sala gimnastyczna została udekorowana pracami przedszkolaków, a scena przypominała solną grotę. Nawet chór założył czapeczki, by przypominać Soliludki.  Pod opieką pani Agnieszki Komorowskiej grupa szkolnych wokalistów pięknie odśpiewała piosenkę pt. "Solilandia". Trzecio- i drugoklasiści wraz z wychowawczyniami Ewą Bernas, Anną Pisarek, Katarzyną Niewiadomską oraz Beatą Czubą przygotowali pokazy pod hasłami przyświecającymi działalności naszej szkoły i świetnie korelującymi z „Solilandią”- lekturą przewodnią naszych tegorocznych spotkań z przedszkolakami:

Szkoła promująca zdrowie”- wiersz „Na straganie” oraz piosenka „Witaminki”- kolorowo, wesoło,  radośnie, w charakteryzacji warzywnej oraz ze świeżakami w dłoniach.

Szkoła promująca ruch”- pokaz grupy dziewcząt z klasy piątej na steperach, występ taneczny jedenastoletnich gimnastyczek oraz krótkie zajęcia ruchowe dla wszystkich gości przeprowadzone przez nauczycielkę wychowania fizycznego Izabelę Jeż.

Szkoła promująca zaczytanie”- teatralia klas trzecich przedstawiające fragmenty „Solilandii” pt. „Sąd” oraz „Halis”.

Spotkanie podsumowane zostało wspólnym odśpiewaniem oraz odtańczeniem „Solilandii”, co wzbudziło ogólny śmiech i radość. Na pożegnanie rozdano soliladki, którymi w tym dniu były oczywiście pączki! Dzieciaczki nie chciały nas opuszczać. Zżyły się z Soliludkami, spodobał im się świat książkowej fantazji i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania. Reakcje dzieci upewniły nas w przekonaniu, że książka papierowa wciąż ma rację bytu! Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz zaproszenia dla nich i rodziców na Dzień Otwarty 16 marca 2017 r. o godz. 16.00. Oj, będzie się działo! Zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych! Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.