Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów za nami

Dziś w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych…

Wydarzenie jak zwykle miało bardzo uroczystą oprawę a wśród zaproszonych gości byli między innymi wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek oraz przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Marian Błaszczyński. Zanim uczniowie klas 1A i 1B zostali pasowani na uczniów musieli odpowiedzieć na pytania przygotowane przez harcerzy. Później pięknie zaprezentowali zebranym wierszyki i piosenkę. W odpowiedzi, ich starsi koledzy wystawili krótki bajkowy spektakl okraszony walcem oraz utwór „Wspólny dom”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie każdego z pierwszaków przez dyrektor szkoły, Teresę Marczak. Składający gratulacje uczniom wiceprezydent podkreślił, że stają się oni uczniami szkoły w wyjątkowym dla Polski (100-lecie niepodległości) i miasta (550-lecie parlamentaryzmu) roku. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.