Sportowy konkurs fotograficzny!

Polski Komitet Olimpijski ogłosił konkurs fotografii sportowej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. „Mistrzowie”.
Sport doskonale nadaje się do fotografowania. Zdjęcia pozwalają utrwalić piękno sportu, swobodnie i prawdziwie wyrazić emocje takie jak radość, smutek, łzy czy sportową złość – to wszystko znajdziemy w wyrazie twarzy sportowców, także kibiców.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii sportowej, na której uchwycone zostały ruch, płynąca z niego radość, wysiłek fizyczny, pokonywanie słabości, momenty sportowej radości, emocje sportowego kibicowania lub ogólnie rozumiane piękno sportu.

PRZEBIEG KONKURSU

1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii sportowej, na której uchwycone zostały ruch, radość z ruchu, wysiłek fizyczny, pokonywanie słabości, momenty sportowej radości, emocje sportowego kibicowania lub piękno sportu.

2. Fotografie mogą być czarno-białe lub barwne, mogą mieć również nakładane filtry. Fotografie mogą być wykonane aparatem fotograficznym lub telefonem, który umożliwia opublikowanie zdjęcia w dobrej jakości w Internecie. Zgłoszone do konkursu prace muszą mieć format pliku JPG – 2500 pikseli po dłuższym boku.

3. Prace muszą być oryginalne, osobiście wykonane przez Uczestnika i nigdy wcześniej nie zgłoszone w ramach udziału w innych konkursach lub wcześniej publikowane w social mediach.

4. W pracach nie można wykorzystywać prawnie chronionych symboli i znaków takich jak np. symbol olimpijski, flaga olimpijska. Składane w konkursie prace muszą być wykonane z zachowaniem przepisów prawa autorskiego. Prace należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy Pani Izabeli Jeż najpóźniej do 10.02.2023 r.

5. O wyborze zwycięskich prac decydować będą:
a) samodzielność,
b) pomysłowość i innowacyjność,
c) estetyka,w tym sposób kadrowania,
d) zgodność z tematem i wymogami konkursu.