„Spotkania z...” i sukces Michała Pyżalskiego

18 października uczniowie klasy 8b gościli w murach ZSP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, czyli popularnej "Budowlance".

Uczniowie brali udział w  9. edycji projektu „Spotkanie z…” - corocznej imprezie  skierowanej do uczniów szkół podstawowych, mającej  na celu zapoznanie młodych ludzi z ważnymi wydarzeniami historycznymi, postaciami, które w znaczący sposób odznaczyły się w historii, literaturze i szeroko pojętej sztuce.

1 sierpnia obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w historii XX wieku. Temu właśnie wydarzeniu poświęcone zostało tegoroczne spotkanie, które zgromadziło 139 ósmoklasistów z 10 szkół z Piotrkowa i powiatu. Młodzież wspominała tych, którzy podjęli się heroicznej walki. Uczestnicy spotkania obejrzeli dwie wystawy: przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie oraz wystawę zdjęć ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Wysłuchali wykładu doktora Macieja Hubki na temat związku Piotrkowa z tym wydarzeniem i udziału piotrkowian w powstaniu oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie przystąpili do wykonywania zadań projektowych, do których należało wykonanie plakatu na wskazany temat, udział w grze terenowej, napisanie tematycznego dyktanda, wykazanie się wiedzą o powstaniu i znajomością powieści „Kamienie na szaniec”. „Spotkanie z powstaniem Warszawskim” w Budowlance było wyrazem wdzięczności i pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za wolność Polski.

Miło nam poinformować, że konkurencji na napisanie dyktanda w ramach "Spotkania z Powstaniem Warszawskim", Michał Pyżalski zdobył pierwsze miejsce! Gratulujemy!