Święto Konstytucji 3 Maja - uroczystości miejskie

d
W miniony piątek, 3 maja, odbyły się uroczystości miejskie uświetniające 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja…
Obchody rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele oo. Bernardynów. Następnie przed tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia konstytucji przemówienie wygłosił prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, zaś delegacje złożyły wiązanki. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli oczywiście przedstawiciele naszej szkoły. Byli wśród nich członkowie pocztu sztandarowego: Zuzanna Aleksandrowicz, Alicja Zielonka, Julian Gajda, Małgorzata Dworzyńska, Wiktoria Wróbel i Kacper Smolarczyk. Grono pedagogiczne reprezentowali: dyrektor Teresa Marczak, wicedyrektor Anna Dajcz oraz opiekun pocztu sztandarowego, Elżbieta Kula.

Źródło zdjęć: www.epiotrkow.pl / Julian Gajda