Szkolne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dziś uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji z 1791 roku.

Na lekcjach z wychowawcą zagłębili się w historię Polski oglądając przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne. Społeczność szkolna zadbała również o odpowiedni wystrój sal lekcyjnych. Na ścianach pojawiły się gazetki o tematyce patriotycznej. Wśród biało - czerwonych szkolnych korytarzy, zakładając strój galowy, czy przypinając dumnie kotylion w narodowych barwach, uczniowie wyrazili swą patriotyczną postawę. Wiele klas zaśpiewało pieśń patriotyczną "Witaj, majowa jutrzenko", znaną także jako "Mazurek 3 maja". Poniżej prezentujemy bogaty wybór zdjęć z wydarzenia oraz kompilację kilku wykonań wspomnianej pieśni.