"Twoje ręce mogą uratować komuś życie"

W dniu 19.10.2023 r. uczniowie kl. 7A wraz z p. Beatą Cuper uczestniczyli w akcji "Twoje ręce mogą uratować komuś życie" z zakresu przywracania czynności serca i udzielania pierwszej pomocy, które odbyło się w SP nr 3 w Piotrkowie.
Wydarzenie to odbyło się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W prowadzeniu szkolenia pomagali instruktorzy oraz ratownicy z Jednostki Strzeleckiej 1031 w Piotrkowie. W trakcie tego wydarzenia uczniowie oprócz wysłuchania najistotniejszych informacji o pierwszej pomocy mieli okazję przećwiczyć na fantomie wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pozyskane umiejętności będą mogli wykorzystać w przyszłości i być może uratować życie innego człowieka.