„Tydzień pozytywnego myślenia”

W dniach 23-27.10. obchodzimy w naszej szkole „Tydzień pozytywnego myślenia”.
W związku z tym nasza szkoła podejmuje inicjatywy mające na celu uświadomienie każdemu z nas jak ważne w naszej codzienności jest dobre samopoczucie, wiara w siebie i otaczanie się szczerymi ludźmi. W tych dniach nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat szacunku, pozytywnych relacji i wiary w siebie. W niektórych klasach pojawiła się policjantka mówiąca o budowaniu poprawnych relacji z rówieśnikami, o wzajemnym szacunku oraz szkodliwym skutku stosowania agresji psychicznej. Najmłodszym uczniom odczytała krótkie bajki swojego autorstwa.

Uczniowie klasy 6A przygotowali prace plastyczne na temat pozytywnego myślenia i wiary w siebie. Podopieczni świetlicy szkolnej wspólnie przygotowali plakaty o tej jakże ważnej dla każdego z nas tematyce. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Na korytarzu pierwszego piętra pojawiła się gazetka z ważnym przekazem dotyczącym podniesienia poczucia własnej wartości i pozytywnymi wzmocnieniami.

W środę wszystkie klasy odwiedzili Strażnicy Pozytywnych Myśli (Amelia Banaszczyk, Zuzanna Tokarska, Amelia Dobrowolska, Lena Falkiewicz, Nela Wójcik), którzy opowiedzieli o znaczeniu pozytywnego myślenia oraz o tym, że nie można się poddawać a zawsze iść do przodu. Cała społeczność szkolna częstowała się cukierkami oraz losowała karteczki z pozytywnymi, złotymi myślami.