Uczennice "Jedenastki" na World Gymnaestrada 2019

Podczas minionych wakacji uczennice naszej szkoły reprezentowały Polskę w amatorskich igrzyskach gimnastycznych World Gymnaestrada 2019 w Austrii...
Podopieczne Piotrkowskiej Fundacji Talentów, tj. Agata Kowalczyk (VIIIA), Natalia Dyniak (VIIIB) oraz Zofia Wróbel (VC) zaprezentowały swoje umiejętności akrobatyczne przed międzynarodową publicznością w kilku miastach - Dornbirn, Bregenz czy Feldkirch. Polska po raz pierwszy w historii uczestniczyła w World Gymnaestrada, a tego typu igrzyska odbywają się już od 64 lat. Oprócz Polski, uczestnikami pokazów byli reprezentanci m. in. Australii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, RPA czy Chin. Łącznie blisko 20 tysięcy sportowców, w tym nasze dziewczyny z Piotrkowa!!! Piotrkowskie akrobatki już trenują do kolejnej Gymnaestardy, która odbędzie się w Amsterdamie w 2023 r. Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia. (tekst: Agata Kowalczyk)