Uczniowie bezpieczni w sieci

Lekcje bezpieczeństwa w Jedenastce.
Po wprowadzeniu nauki zdalnej dzieci spędzają znacznie więcej czasu przed ekranami swoich komputerów oraz smartfonów. A sieć to nie tylko lekcje online oraz dostęp do wiedzy i rozrywki. To także poważne zagrożenia.

Uczniowie klas VI-VIII na zajęciach informatyki pod kierunkiem nauczyciela pani Izabeli Jeż rozmawiali jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać ze smartfonów, komputerów, tabletów, a także jak radzić sobie z agresją w sieci czy chronić swoje dane. Poruszane były tematy cyberprzemocy - hejtu i mowy nienawiści, niebezpiecznych wyzwań, a także konsekwencji jakie te zjawiska ze sobą niosą.

W ramach ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę uczniowie klas VI wykonywali plakaty prezentujące zasady bezpieczeństwa online z wykorzystaniem programu graficznego Paint. Uczniowie klas VII w programie do tworzenia prezentacji multimedialnych tworzyli komiksy – historyjki, które mają przekonać kolegę lub koleżankę do odpowiedzialnego zamieszczania materiałów w Internecie. Natomiast klasy VIII pracowały nad animacją w programie Scratch, która będzie opowiadała o odpowiedzialnym korzystaniu z mediów społecznościowych lub bezpiecznym zamieszczaniu informacji w sieci.

Uczniowie pokazali w swoich pracach, że wiedzą jak bezpiecznie korzystać z sieci. Mamy nadzieję, że będą tych zasad przestrzegać na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów oraz animacji, które znajdują się
pod tymi linkami.

Patrycja Balasińska (pdf) 0.58mb, (Pobrań: 52)
Wiktoria Kaniewska (pdf) 0.95mb, (Pobrań: 58)