Uczniowie klas ósmych z wizytą w urzędzie miejskim

14 i 19 grudnia - w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie - uczniowie klas VIIIa i VIIIc, wraz z panią Iwoną Łyszczarek, odwiedzili urząd miejski przy ul. Szkolnej 28...
Poznać zasady działania samorządu gminnego, strukturę organizacyjną i zakres kompetencji UM – to był główny cel tej edukacyjnej wycieczki. Po siedzibie Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego uczniów oprowadzali pracownicy Biura Obsługi Mieszkańców: pani Anita Warzocha i pan Łukasz Mycka. Ósmoklasiści dowiedzieli się m.in.: jakie prawa i obowiązki spoczywają na władzach gminy miejskiej, jak zorganizowana jest praca urzędu i jakie są zadania poszczególnych wydziałów (referatów)?. Dzięki tej wizycie młodzież zyskała nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną, przydatną dla każdego mieszkańca miasta. Wiedzą już:
-  jakie sprawy indywidualne można załatwić w urzędzie miejskim,
-  gdzie i w jaki sposób każdy mieszkaniec może szukać pomocy w sprawach bezpośrednio go dotyczących, a wymagających ingerencji (zgody, opinii etc.) urzędnika,
-  jak  mieszkańcy mogą wpływać na decyzje miejskich władz.
Zdjęcia z wydarzeń prezentujemy poniżej.