Uczniowie klasy 5A w fabryce bombek

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym uczniowie klasy 5A odwiedzili wyjątkowy zakład...

12 grudnia 2018 roku wraz panem Mariuszem Danielakiem zobaczyli w jaki sposób powstają kolorowe bombki w fabryce „Szkło-Dekor”.  Na początku pani przewodnik oprowadziła grupę po produkcyjnej części zakładu. Uczniowie zapoznali się z technologią produkcji bombek. Dzieci oglądały i poznawały wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie i dekorowanie. Później każdy z uczniów wziął udział w lekcji praktycznej, podczas której próbował samodzielnie ozdobić cztery bombki, które zabrał do domu jako pamiątkę po wycieczce. Zakład zapewnił zwiedzającym szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki oraz miejsce do pracy. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.