VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

sdtm2016 (1)
30 września 2016 roku w naszej szkole odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia...
Wzięły w nim udział uczniowie klas IV - VI. Już tydzień wcześniej korytarze szkolne przypominały wszystkim o tym wydarzeniu, gdyż wszędzie wisiały przygotowane przez uczniów plakaty z mnożeniem i dzieleniem. Organizatorki: Aleksandra Antczak, Beata Cuper oraz Wioletta Stankowska, przypominały uczniom o zbliżającym się konkursie na mistrza tabliczki mnożenia. Tego dnia, czyli w piątek 30 września, podczas konkursu „1 z 9” prowadzonego przez uczniów klasy VI C - Mateusza Ławrysia i Macieja Nalepę - wyłoniono ekspertów tabliczki mnożenia. Oto oni:

klasy IV:
I miejsce: Anna Rogalska, kl. IV C
II miejsce: Karolina Wieczorek, kl. IV C
III miejsce: Katarzyna Ruś, kl. IV B

klasy V:
I miejsce: Wiktoria Talaga, kl. V C
II miejsce: Kamil Tokarski, kl. V C
III miejsce: Jakub Grzejszczak, kl. V C

klasy VI:
I miejsce: Michał Makuch, kl.VI C
II miejsce: Magdalena Załęczna, kl. VI C
III miejsce: Wiktor Dajcz, kl. VI C

Dodatkowym zadaniem konkursowym dla pozostałych uczniów było grupowe układanie puzzli związanych z tabliczką mnożenia. Laureaci konkursu „1 z 9” otrzymali cząstkowe oceny celujące z matematyki, zaś puzzlowi zwycięzcy – oceny bardzo dobre.