„WF z AWF – Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”

W naszej szkole realizowana jest kolejna, trzecia edycja dodatkowych zajęć sportowych w ramach Sport Klubów „WF z AWF – Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości” objętych patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Głównym celem programu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, walka ze skutkami hipokinezji (czyli niedoboru lub całkowitego braku aktywności fizycznej), wdrożenie regularnej wewnętrznej potrzeby uczestniczenia w zajęciach ruchowych.

Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w, prowadzonych przez naszą nauczycielkę wychowania fizycznego – p. Izabela Jeż, zajęciach. Rozwijają swoją sprawność, wzmacniają kondycję i czerpią radość z bycia razem. Podczas spotkań prowadzonych w ramach Sport Klubów, wykonywane były również wybrane pomiary somatyczne i testy sprawnościowe, będące podstawą do przygotowania analizy i rekomendacji do dalszych działań poprawiających kondycję fizyczną uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych zajęć. Zdjęcia wykonane zostały oczywiście za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.