Wielka Zabawa Rodzinna w Katowicach

IMG_20180609_100612
9 czerwca 2018 roku Koło Przyjaciół Książki oraz uczniowie zaprzyjaźnieni z biblioteką wzięli udział w Wielkiej Zabawie Rodzinnej w Katowicach...
Jako jedyna szkoła w Polsce reprezentowaliśmy zaczytanych Wielkiej Ligi Czytelników! Dzieci wzięły udział w paradzie postaci z książek, zdobywały umiejętności z różnych dziedzin wykorzystując wiedzę z języka polskiego, muzyki, sportu, bezpieczeństwa, plastyki a także historii i języka angielskiego. Śmiechu było co niemiara, chociaż uczestnikom towarzyszyła również adrenalina - aby zdobyć medal należało wykonać zadania w określonym czasie! Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem oraz możliwość zakupienia książki i zdobycia autografu było pięknym przeżyciem duchowym. Pyszna pomidorowa i kotlety ze świeżymi bułeczkami oraz wafelki, soczki i woda pozwoliły przywrócić siły, które były konieczne, by wyskakać całą energię w Jump World. Niektórzy zdobyli nawet odznakę "Potrafię salto". Zwieńczeniem wyjazdu była uczta w restauracji McDonald's. Stamtąd, pełni emocji i zmęczenia, uczniowie wrócili do Piotrkowa.