Wysokie noty w XV Piotrkowskim Maratonie Matematycznym

Miło nam poinformować, że 23 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły - Wiktor Zasempa, Piotr Zielonka i Maja Stankowska - po eliminacjach szkolnych, przystąpili wraz z 56 osobami do kolejnego etapu maratonu w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
Do II etapu przeszły 22 osoby ze szkół piotrkowskich i powiatu. Ostatecznie Piotr Zielonka zdobył wyróżnienie, zaś Wiktor Zasempa doszedł do ścisłego finału i ostatecznie uplasował się na wysokiej V pozycji.

Maraton Matematyczny jest konkursem o bardzo wysokim poziomie trudności, wymagającym dużych umiejętności matematycznych, logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Całej wspaniałej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!