Zasady pracy zdalnej

koncepcja-kursow-online_23-2148533589
Przypominamy zasady pracy zdalnej obowiązujące w naszej szkole.
Zasady pracy zdalnej obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 11
w Piotrkowie Trybunalskim

1. Zajęcia zdalne w klasach I-VIII odbywają się poprzez platformę ZOOM.

2. Zajęcia dydaktyczne w formie zdalnej w klasach pierwszych oraz III-VIII odbywają się w czasie rzeczywistym, zgodnie z planem lekcji.

3. W klasach drugich wychowawcy, po uzgodnieniu z rodzicami oraz nauczycielami innych przedmiotów, mogą przesunąć realizację zajęć na godziny dopołudniowe.

4. Czas przewidziany do łączenia się z uczniami na platformie wynosi 30-40 minut, jednak nauczyciel może skrócić go organizując pracę własną uczniów.

5. W czasie nauki zdalnej nauczyciele na bieżąco  odnotowują tematy oraz frekwencję  w dzienniku elektronicznym.

6. Link na zajęcia przesyłany jest za pomocą utworzonych do tego celu grup na Messengerze lub poprzez e-dziennik, po wcześniejszym ustaleniu z uczniami miejsce jego podania.

7. Uczniowie łączą się na zajęcia punktualnie. Są do nich przygotowani: mają odrobioną pracę domową, zeszyty, podręczniki i pomoce dydaktyczne.

8. Nauczyciel sprawdza obecność po 5 minutach od połączenia się z uczniami, zakładając możliwość występowania problemów technicznych. Po tym czasie uczniowie mają wpisywane spóźnienia lub nieobecności.

9. Jeżeli z powodu awarii sprzętu uczeń nie może uczestniczyć w zajęciach, rodzic/uczeń niezwłocznie informuje o tym wychowawcę telefonicznie lub poprzez inny ustalony komunikator.

10. W sytuacjach problemowych, gdy rodzic z różnych względów nie jest w stanie zapewnić sprzętu umożliwiającego zdalną naukę, istnieje możliwość, po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą, uczestniczenia w zdalnych zajęciach w szkole przy wykorzystaniu sprzętu szkolnego.

11. Nieobecność dziecka na zajęciach zdalnych rodzic usprawiedliwia w e-dzienniku w ciągu 7 dni.

12. Podczas zajęć uczniowie są zobowiązani do włączenia mikrofonu i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Wszelkie awarie techniczne zgłasza się na początku zajęć.

13. Podczas „odpytywania” nauczyciel upewnia się, że uczeń dobrze go słyszy
i rozumie.

14. Dłuższy brak kontaktu z uczniem podczas zajęć traktowany jest jako nieobecność (wyłączony mikrofon, kamerka, brak reakcji na prośby prowadzącego zajęcia).

15. Prace domowe z danego przedmiotu należy wykonać na następne najbliższe zajęcia, chyba że nauczyciel wyznaczy inny termin oddania pracy. Nauczyciel może zapisać zadaną pracę domową w e-dzienniku w zakładce „zadania domowe”, z zaznaczeniem czy wymagane jest jej odesłanie za pośrednictwem Messengera lub e-maila.

16. Głównym sposobem komunikacji nauczyciela, uczniów i rodziców jest e-dziennik. Odczytanie informacji jest jednoznaczne z przyjęciem jej do wiadomości.

17. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z obowiązującymi Przedmiotowymi Zasadami Oceniania (PZO).

18. O wszelkich zmianach w planie zajęć rodzice oraz uczniowie informowani są w zakładce „plan oddziału” w e-dzienniku.

ZASADY_ZDALNEGO_NAUCZANIA (docx) 0.01mb, (Pobrań: 87)