Zbiórka karmy dla schroniska

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt.
Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Obchodzimy go 4 października.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt obchodzono w 1993 roku. Dzień ten ma  zwracać uwagę na to, że zwierzęta to nie rzeczy, a istoty żywe, wobec czego mają swoje prawa. Celem święta jest uwrażliwienie ludzi na los zwierząt, a przez to zmianę naszego zachowania wobec nich.

Uczniowie naszej szkoły klas V-VIII przygotowali plakaty zachęcające do pomocy piotrkowskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt.  Część prac została umieszczona na tablicy w korytarzu szkolnym.

W szkole w dniach 4-15 października odbędzie się zbiórka karmy i łakoci dla zwierząt z piotrkowskiego schroniska (można je przynieść do sali 12 lub 23).