Zwiedziliśmy ekspozycję "PGE Giganty Mocy"

Dziś klasa VC zawitała do pobliskiego Bełchatowa...
Uczniowie zwiedzali interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy. To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego Bełchatów. Ekspozycja w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje, pozornie trudną, tematykę dziedzin naukowych tj. nauki przyrodnicze: geologia, paleontologia i geografia. Przedstawia również techniczne aspekty procesu wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, stanowiącego przedmiot codziennej działalności bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego i elektrowni. Ponadto dzieci uczestniczyły w "Gigusiowym laboratorium". Młodzi badacze, wykorzystując właściwości przedmiotów, rozwiązywali stawiane przed nimi zadania. Zajęcia uczyły kreatywnego myślenia i wsółdziałania podczas rozwiązywania problemów naukowych. Zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.