Depresja?

teddy-2711675_640
Może dopaść każdego...
Konieczność pozostania w domach, zamknięcie, brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywanie z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej. Wszystkie te sytuacje związane z brakiem zaspokojenia potrzeb powodują u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego oraz depresji.

Zachęcamy do odwiedzenia
strony poświęconej zjawisku depresji wśród dzieci i młodzieży lub forum dla nastolatków, które zmagają się z tym problemem.

Przypominamy również o możliwości skorzystania z
telefonu interwencyjnego oraz uzyskania pomocy od specjalistów.

Wsparcia i profesjonalnej pomocy chętnie udzieli także nasz pedagog szkolny (po wcześniejszym ustaleniu spotkania telefonicznie lub przez e-dziennik).