Dzień Ziemi i Tydzień Ekologii

W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi i Tydzień Ekologii.
Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w wyjściu do Planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie dowiedzieli się ciekawostek o budowie Układu Słonecznego w tym o naszej Ziemi. Na zajęciach biologii, przyrody i geografii zapoznali się z informacjami dotyczącymi sposobów ochrony środowiska, segregacji śmieci, ochrony gleb, wód i atmosfery. Poruszono tematykę ochrony gatunkowej roślin i zwierząt. Uczniowie obejrzeli również film na temat ptaków w polskich lasach.

Ponadto kl. VII b podczas zajęć matematyki wzięła udział w wirtualnym wyzwaniu polegającym na posprzątaniu śmieci, utrwalając przy tym odczytywanie współrzędnych punktów w układzie kartezjańskim.

W Tygodniu Ekologii obchodziliśmy również 24.04.
Europejski Dzień Śniadania. Był to dzień pełen aktywności. Uczniowie przynieśli do szkoły zdrowe śniadanie. Wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat zalet spożywania śniadania i zasad zdrowego odżywiania.