Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Zapraszamy do galerii!
Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia.

Pierwsze obchody święta miały miejsce w Nowej Zelandii 18 października 2013 roku, gdzie stowarzyszenie „5+A Day” zorganizowało liczne inicjatywy mające na celu zachęcenie ludności (dzieci w szkołach, młodzież w szkołach średnich i na uniwersytetach, dorośli w świecie pracy) do spożywania większej ilości świeżych owoców i warzyw.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony corocznie w trzeci piątek października.

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień przygotowując wspólnie sałatki z owoców i warzyw, kolorując tematyczne kolorowanki, bawiąc się w rozkodowywanie owocowo-warzywnych obrazków a nawet przygotowując opaski z swoim ulubionym owocem lub warzywem.