Światowy Dzień Wody z PAH

22 marca to Światowy Dzień Wody, jednak w wielu krajach nie jest to powód do świętowania. Aż połowa ludzi na świecie doświadcza krytycznego braku wody w ciągu roku, a w desperacji – pije skażoną, szkodliwą wodę, narażając się na choroby lub śmierć. Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną”.
Zaledwie 0,5% wody dostępnej na ziemi nadaje się do picia! 2 miliardy ludzi nie ma dostępu do czystej i bezpiecznej wody! 50% globu doświadcza braku wody w ciągu roku!

W klasach 4-8 odbyły się zajęcia wg scenariuszy Polskiej Akcji Humanitarnej. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach na temat „Wirtualnej wody”, a także dowiedzieli się w jaki sposób możemy oszczędzać wodę. Wykonywali prace plastyczne i oglądali tematyczne filmy animowane.

Uczniowie klas 7-8 wzięli dodatkowo udział w akcji pn. „Wychodząc poza klasę” - przygotowali ulotki, plakaty i prezentacje na temat „Wirtualnej wody”. Uczniowie pozostałych klas zapoznawali się na zajęciach z materiałami przygotowanymi przez kolegów ze starszych klas (prezentację Magdy Doromoniec można obejrzeć pod tym
linkiem, zaś prezentacja Piotra Zielonki dostępna jest w załączniku do artykułu, poniżej galerii zdjęć z akcji).

WIRTUALNA WODA_PIOTR ZIELONKA (pdf) 5.97mb, (Pobrań: 34)