Tydzień Pozytywnego Myślenia za nami!

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień Pozytywnego Myślenia"...

Z tej okazji promowaliśmy zdrowy styl życia, podnosiliśmy świadomość uczniów na temat znaczenia zdrowia psychicznego każdego dnia. Na zajęciach wychowawcy poruszali temat czynników wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie, podkreślali znaczenie prawidłowych relacji z otoczeniem oraz wsparcia rodzinnego.

Na terenie szkoły pojawiły się gazetki promujące Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypada 10 października - kolorowe ulotki zdobiły okna szkoły. Cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Tygodnia Pozytywnego Myślenia - założyliśmy kolorowe ubrania, aby promować pozytywne myśli, zorganizowaliśmy dzień gier planszowych, aby zbudować silniejsze relacje w klasach i poza klasami. Zorganizowaliśmy grę związaną z odszukaniem odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia psychicznego.

Uczniowie klas młodszych mogli zamknąć swoje problemy w „słoiku zmartwień” oraz odbyć trening relaksacji w specjalnie przygotowanych do tego kącikach. W świetlicy odbyły się zajęcia czytelnicze - piękna książka „Szary domek” wprowadziła uczniów w świat magii, przyjaźni, zrozumienia i pozytywnych myśli. Powstały piękne ilustracje szarego domku, który za wszelką cenę chciał mieć swojego mieszkańca. Wszelkie podjęte działania przyczyniły się do integracji społeczności szkolnej oraz uświadomienia nam jak ważne jest, aby mieć wokół siebie szczerych ludzi.