Uczniowie bezpieczni w sieci

Dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami swoich komputerów oraz smartfonów, a sieć to nie tylko dostęp do wiedzy i rozrywki, to także poważne zagrożenia.
Uczniowie klas V-VIII na zajęciach informatyki, pod kierunkiem nauczyciela pani Izabeli Jeż, rozmawiali jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać ze smartfonów, komputerów, tabletów, a także jak radzić sobie z agresją w sieci czy chronić swoje dane. Poruszane były tematy cyberprzemocy - hejtu i mowy nienawiści, niebezpiecznych wyzwań, a także konsekwencji jakie te zjawiska ze sobą niosą.
W ramach ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę uczniowie klas VI-VIII w programie do tworzenia prezentacji multimedialnych wymyślali komiksy – historyjki, które mają przekonać kolegę lub koleżankę do odpowiedzialnego zamieszczania informacji w Internecie czy bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.

Uczniowie pokazali w swoich pracach, że wiedzą jak bezpiecznie korzystać z sieci. Mamy nadzieję, że będą tych zasad przestrzegać na co dzień.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów!

Amelia Banaszczyk (pdf) 0.27mb, (Pobrań: 15)
Jakub Dobrowolski (pdf) 0.68mb, (Pobrań: 6)
Julia Bąkiewicz (pdf) 0.23mb, (Pobrań: 7)
Maja Fogiel (pdf) 0.24mb, (Pobrań: 8)