Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Henryka Sienkiewicza

Wycieczka edukacyjna do Kopenhagi, Szczecina i Międzyrzecza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
IMG_20260618_111813
W dniach 17-19.06.2026 uczniowie klas 8a, 7b, 5a oraz 5b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjnej, podczas której odwiedzili Szczecin, Kopenhagę oraz Międzyrzecz...
Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury i zabytków Polski oraz Danii, a także do integracji uczniów poza murami szkoły. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem miejskim. Uczniowie poznali najważniejsze zabytki stolicy Pomorza Zachodniego, m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba Apostoła, Wały Chrobrego oraz Plac Orła Białego. Spacer po mieście pozwolił uczestnikom odkryć bogatą historię i wyjątkową architekturę tego regionu. Wieczorem grupa dotarła do Świnoujścia, gdzie czekał nocleg i wspólna obiadokolacja.

Drugiego dnia, już we wczesnych godzinach porannych, uczniowie wyruszyli w kierunku Danii. Po przeprawie promowej przez Bałtyk grupa dotarła do Kopenhagi, stolicy Danii. W programie znalazły się najważniejsze atrakcje miasta, takie jak słynna Syrenka Kopenhaska, fontanna Gefion, pałac Amalienborg, ratusz miejski, pomnik Hansa Christiana Andersena oraz malownicza dzielnica portowa Nyhavn. Uczniowie spacerowali również po jednej z najdłuższych ulic handlowych Europy – Strøget. Wyjazd był okazją do poznania duńskiej kultury, historii i codziennego życia mieszkańców stolicy.

Ostatni dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego – jednego z największych systemów fortyfikacji w Europie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć imponujące umocnienia wojskowe oraz poznać ich historię i znaczenie. To wyjątkowe miejsce wzbudziło duże zainteresowanie uczestników i było ciekawą lekcją historii w terenie. Czas pełen wrażeń. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć. Była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy w praktyce, ale także do wspólnego spędzania czasu, integracji i rozwijania zainteresowań. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni pozytywnych wspomnień oraz nowych doświadczeń. Dziękujemy organizatorom, opiekunom oraz wszystkim uczestnikom za stworzenie miłej atmosfery i wzorową postawę podczas całego wyjazdu.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych wydarzeń.
powrót