Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

2 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy..
W związku z tym ważnym wydarzeniem uczniowie klas 4-8 obejrzeli krótkie filmiki propagujące bezpieczne zachowania oraz, podczas zajęć z wychowawcą, przygotowali plakaty nawiązujące do tematyki. Uczniowie klas najmłodszych podczas zajęć omawiali z wychowawcami jak należy się zachowywać, aby tworzyć bezpieczną i zgodną grupę rówieśniczą. Poza tym pokolorowali obrazki nawiązujące do hasła „Stop przemocy” i przygotowali własne znaki zakazujące stosowania agresywnych zachowań. Na znak protestu przeciwko przemocy cała społeczność szkolna zintegrowała się zakładając w dniu dzisiejszym element stroju w kolorze czerwonym.