Światowy Dzień Zwierząt czyli...

... i kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate, te, co skaczą i fruwają na swoje święto zapraszają!
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji, aby zwrócić uwagę ludziom, że zwierzęta są istotami żywymi, a nie rzeczami i mają swoje prawa, których należy przestrzegać.

W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Uczniowie na zajęciach wymieniali się pomysłami w jaki sposób możemy świętować Światowy Dzień Zwierząt, ale również co powinniśmy na co dzień zrobić dla zwierząt. W klasach V-VIII uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do adopcji zwierząt ze schroniska oraz z hasłami o humanitarnym traktowaniu zwierząt. Część prac została wywieszona w sali nr 12 i korytarzu szkolnym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Przypominamy również, że w naszym
piotrkowskim schronisku na przygarnięcie i miłość czeka mnóstwo bezdomnych zwierząt.