Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

16 maja 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z uczniami z kl. 0a z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowanym przez wolontariusza z kl. VIII c – Mateusza Ławrysia...
Starszy kolega przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych, zasady postępowania podczas zadławienia, złamania i utraty przytomności oraz zaprezentował pozycję boczną bezpieczną. Dzieci miały możliwość ćwiczenia z fantomem  i zadania nurtujących je pytań dotyczących bezpieczeństwa. Inicjatorkami zajęć były panie: Magdalena Ostromecka, Aleksandra Krakowiak i Kalina Balińska, w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowa Trybunalskiego ze środowiskiem lokalnym i realizacji założeń Sekcji Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego.